Zápal znižuje schopnosť organizmu zbavovať sa jedov.

Zápal znižuje schopnosť organizmu zbavovať sa jedov.

Zápal znižuje schopnosť organizmu zbavovať sa jedov. Takto znížite zápaly a posilníte detoxikáciu tela.

Každý jeden živý organizmus má systém ochrany pred jedmi. Jeho úlohou je vyniesť agresívne chemické látky z tela von. Tento systém ochrany by som prirovnal k vyhadzovačom alebo súkromnej bezpečnostnej službe. Musia z objektu vyhodiť jedinca, ktorý je agresívny a pácha tam škody.

Jednou z takýchto látok je aj bielkovina MDR-1. Úlohou tejto bielkoviny je vylúčiť jedy von. Ak sa spustí zápal v čreve, tak sa tento systém zablokuje a nemôžu sa jedy vylučovať do čreva a z čreva cez stolicu von. Zníži detoxikačná schopnosť organizmu.

Zápal v čreve nie je len narušená črevná sliznica

Väčšinou si zápaly v čreve spájame len s narušenou črevnou mikroflórou. Určite toto je nespochybniteľný fakt. Ale existujú aj iné spúšťače, ktoré by sa mali riešiť. Tými spúšťačmi sú oxid dusnatý a peroxinitrit.

Preto by v rámci protizápalovej terapie by mali byť prijaté látky, ktoré dokážu nadmernú tvorbu oxidu dusnatého ako aj peroxinitridu regulovať. Takouto látkou je aj gamtokoferol.

Je to extrémne účinný vychytávač oxidu dusnatého a peroxinitritu a tým pôsobí silne protizápalovo. Dr.Jacobs má protizápalový olej s vysokým obsahom gamatokoferolov a omega 3 mastných kyselín z morských rias. Je preto vhodný aj pre vegánov a vegetariánov. Môžete si ho kúpiť tu http://www.abczdravia.sk/kategoria/oleje/tocoprotect-olej-250-ml/ . Tento olej je vynikajúca voľba či už v prevencii ako aj liečbe zápalov. Zároveň nepriamo podporuje detoxikáciu!

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.