Zdravé kosti vďaka baktérii Lactobacillus helveticus

Zdravé kosti vďaka baktérii Lactobacillus helveticus

Osteopooróza sa týka každej tretej ženy po 50 roku života. Asi tretina osôb po zlomenine krčka stehennej kosti do roka zomiera, asi tretina je odkázaná na opateru iných . Len časť sa vyhojí úplne a je schopný sebaopatery! Zlomenina krčka stehennej kosti je 7.mieste najčastejších príčin úmrtí hospitalizovaných pacientov v SR. Riziko úmrtia po zlomenine krčka stehennej kosti u 50- ročnej ženy je rovnaké ako úmrtie na rakovinu prsníka a 4x väčšie ako na rakovinu maternice!!

Aj tu nám môžu pomôcť baktérie. Lactobacillus helveticus je požehnaním pre kosti. Lactobaciullus helveticus zvyšuje v spolupráci s vápnikom hustotu kostí a zlepšuje metabolizmu kostí. Zvyšuje rozpustnosť a biologickú dostupnosť dôležitých minerálov kostí (vápnik, horčík, bór, atď.). Lactobacillus helveticus znižuje zápalové procesy v črevách. Čím je v tele menej zápalov, tým sú kosti zdravšie!

Lactobacillus helveticus podporuje tvorbu a aktivitu osteoblastov. Osteoblasty sú bunky, ktoré tvoria kosť, zatiaľ čo osteoklasty rozkladajú kosti. U žien v menopauze je rovnováha medzi osteoblastami a osteoklastami často posunutá v prospech osteoklastov. Lactobacillus helveticus pomáha obnoviť zdravú rovnováhu týchto dvoch typov buniek.

A čo hovoria štúdie? V štúdii s 20 ženami (všetky mali za sebou menopauzu a priemerný vek bol 65 rokov), pri užívaní produktov s Lactobacillus helveticus sa zvýšila hladinu vápnika v krvi a to aj pri nízkych úrovniach parathormónu. Nízka hladina parathormónu znamená, že z kosti sa nevyplavuje žiadny vápnik, a že vápnik v cirkulujúci v krvi pochádza prevažne zo stravy! a nie kostí!

Lactobacillus Helveticus nájdete v Lakto Bifido od Dr.Jacobsa a objednať si ho môžete tu: https://www.abczdravia.sk/kategoria/rastlinne-extrakty/laktobifido/

 

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil

Andrej Medveď a jeho team
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.